ב-₪613 לחודש

גם אתה תוכל לחתן
את כל הילדים בכבוד!

חדש וייחודי! תכננו היום את הבסיס לדירות בעתיד

לאור הצורך והרצון לסייע לציבור האברכים ומשפחות ברוכות – לקראת חתונות ילדיהם, גמ"ח 'אושר בכבוד' מציע את התכנית המשפחתית המאפשרת לכם לתכנן בקלות ובהתאמה אישית את גובה ההפקדות הרצוי לכם ואת סכום ההלוואה שתרצו לקבל עבור כל ילד – וכל זאת תמורת כמה מאות שקלים בחודש!

15 מסלולי הפקדה המותאמים לגילאי 6-14 ולכל תקציב

אפשרות למסלול בהתאמה אישית

פתרון ייחודי למניעת כל חשש איסורי ריבית

שקיפות מלאה ונגישות נוחה למידע האישי

בהוראת הרבנים ניתן להפקיד מכספי מעשר לכתחילה

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים כאן:

מהו גמ"ח
'אושר בכבוד'?

גמ"ח "אושר בכבוד" נוסד בס"ד למטרה אחת בלבד: להעניק פתרון גמיש ויעיל לציבור יראי ה', להקל עליהם להשיא את ילדיהם מתוך יישוב הדעת ושלוות הנפש.
מדובר ב'תכנית חיסכון' לכל דבר וענין. אתה מפקיד סכום קבוע בכל חודש, והכסף הנצבר לטובתך מזכה אותך בהלוואת הגמ"ח לילדיך בעת נישואיהם בהתאם לגובה ההפקדה החודשית.
יסוד היסודות של תכנית זו היא הזהירות המירבית מחשש ספק ריבית, כדי שכספך יהיה נקי מכל פגם וסרך והברכה תשרה בו.
לחתן באושר ובכבוד – זה אפשרי!

כל מה שרציתם לדעת על גמ"ח 'אושר בכבוד':

לפני שהקמנו את הגמ"ח ישבנו עם גדולי הרבנים ובד בבד עם טובי הכלכלנים, על מנת לבנות מסלולי הצטרפות המותאמים לכל משפחה. מודל הגמ"ח מציע כיום מספר תכניות שבכל אחת מסלולי הפקדות שונים. באמצעות ההפקדות החודשיות יכולים ההורים להפקיד כספים עבור ילדיהם מגיל 15 ומטה, על מנת שבבא העת, יקבלו הלוואה בזמן חתונת ילדיהם. חצי מסכום ההפקדות יוחזר להורים בתום החזר ההלוואה. מאחר ולכל משפחה ישנה יכולת הפקדה שונה, גמ"ח עזר נישואין 'אושר בכבוד' מציע מספר מסלולים מקבילים, שיאפשרו לכל משפחה להתאים לעצמה את התוכנית הנוחה ביותר עבורה, כאשר סכום ההפקדה המינימלי עומד על 56 שקלים בחודש. בנוסף, ניתן לבחור מבין המסלולים את מועד קבלת ההלוואות לפי גיל הילד, ובכך לקבל את התנאים האופטימליים הן בגובה ההלוואה והן בהחזר ההלוואה. אפשרות ההצטרפות נעה בין זכות הלוואה על סך 36,000 ש"ח לבין הלוואה של 300,000 ש"ח לכל ילד.

אנחנו מאפשרים גמישות מיוחדת וחדשנית מתוך הבנה של צורכי הציבור. בתוך כל תכנית יוכלו ההורים לבחור את הסכום אותו הם מעוניינים להפקיד כל חודש, וסכום ההלוואה ייקבע באותו היחס, או לחילופין לבחור את סכום ההלוואה, וסכום ההפקדה החודשית ייקבע באותו היחס. לצורך כך נבנה ע"י הגמ"ח 'מחשבון מכפיל הלוואה' שמאפשר הזנת הנתונים וקבלת התוצאה כנ"ל. מחשבון זה שמשמש כעת את המוקד הטלפוני של הגמ"ח מתעתד בע"ה לשמש את כל הנציגים בשטח, ויוטמע בקרוב גם באתר המאושר של הגמ"ח לשימוש אישי ונוח לכל מצטרף".

לאור בקשות שהגיעו ממשפחות ברוכות ילדים, המעוניינות להצטרף לתוכנית עבור כל הילדים, אולם אין באפשרותם לעמוד בגובה ההפקדות החודשיות עבור כל ילד בנפרד, הוחלט בהנהלת הגמ"ח לבוא לקראתם של בעלי משפחות ברוכות הילדים ולאפשר הקלה בפריסת ההפקדות, על מנת להקל עליהם להצטרף לתוכנית. לגמ"ח 'אושר בכבוד' קיים מסלול מיוחד למשפחות בעלות חמישה ילדים ומעלה, בו המצטרפים יקבלו פריסה ארוכה יותר לחודשי הפקדה. במסלול זה, כל פריסת התשלומים נקבעת לפי הילד הצעיר ביותר במשפחה. משמעות הדבר היא שכל משפחה שתצטרף לתוכנית תוכל לחסוך מאות שקלים, ואפילו יותר מאלף שקלים בהפקדה החודשית. מאז השקנו את המסלול המשפחתי, מספר המצטרפים לגמ"ח עלה באופן משמעותי.

כל הקמת הגמ"ח נועדה להקל על ההורים ועל הזוגות הנישאים להתחיל את החיים ברגל ימין. זוגות רבים נתקלים בקושי רב לגייס את ההון העצמי הנדרש, שעומד כיום על כ-30% מערך הדירה, ע"מ לקבל משכנתא. כדי להשיג את ההון הראשוני, זוגות רבים נדרשים להזדקק להלוואות לכל מטרה בהן הריביות בדרך כלל גבוהות, כאשר גובה ההלוואה מוגבל, ופריסת התשלומים יחסית קצרה. בנוסף, כאשר אדם פתוח מול הבנק בהלוואות קודמות, גם אם מדובר בבנק אחר, ישנה היום מערכת מסונכרנת שבה כל בנק מקבל את נתוני האשראי של כל אדם שמבקש הלוואה. המשמעות היא שקשה מאוד להגיע להון הראשוני הנדרש לפני קבלת המשכנתא. בדיוק לשם כך הוקם גמ"ח 'אושר בכבוד'. תמורת הפקדה חודשית בגמ"ח ניתן להשיג לילדים הלוואות גדולות עם פריסת החזר של עד 15 שנים. רק לשם הדוגמא: מי שמצטרף לגמ"ח כדי לקבל הלוואה של מאתיים אלף ש"ח לכל אחד מחמשת ילדיו, יכול לחסוך מעל 150,000 ש"ח ביחס להלוואה מבנק. בחלק מהמסלולים, ההחזר זול יותר מהחזר של משכנתא – אפילו ממשכנתא של היום שהריבית נמוכה במיוחד!.

בטרם נוסד הגמ"ח, ישבנו עם מומחי הכלכלה וביחד בנינו את המודל הכלכלי של הגמ"ח. הגמ"ח מתייחד בכך שמטרתו להעמיד הלוואות גם עבור ילדים גדולים, כאשר מדובר בהלוואות שהן פי 4 מגובה ההפקדה, בסכומים גבוהים (עד 300,000 ש"ח לילד), ובהיקפים עצומים (מאות מליוני ש"ח ויותר). בכדי לעמוד ביעדים אלו באופן אחראי, יציב ובטוח, יש צורך בהעמדת מתווה כלכלי מקצועי ואיתן המצריך הון עצמי רב. לכן בשעת קבלת ההלוואה 50% מסך ההפקדה הופך לתרומה וכספים אלה מאפשרים לגמ"ח את התזרים הכספי הנדרש.

חשוב להדגיש שאת המודל הכלכלי של 'אושר בכבוד' בחנו ובדקו בדיקות עומק גורמי מקצוע ידועים מתחום הכלכלה – חברת הייעוץ הכלכלי 'Wise Consulting Group'. בסיומה של בחינת העומק הם כתבו "אנו מאשרים כי ע"פ ניסיוננו המקצועי מצאנו את המודל המימוני עולה בקנה אחד עם התאוריה המימונית, וככל הקשור לסיכונים פיננסיים, בניהול סיכונים יעיל והתנהלות עסקית על בסיס המודל שהוצג, יש ביכולת המיזם לעמוד בהתחייבויותיו של המיזם באיתנות ולאורך שנים. בנוסף, את הארגון מלווה מבחינה משפטית משרד עוה"ד הגדול בישראל 'הרצוג – פוקס – נאמן'. משרד עוה"ד מלווה את הארגון ע"מ שיעמוד בכל הדרישות המשפטיות כראוי.

חברת הייעוץ הכלכלי מימוני Wise Consulting הוקמה על ידי צוות יועצים מובילים בתחומם לאחר שנים בהן שיתפו פעולה במסגרת העשייה העצמאית שלהם ונוכחו לדעת שהחיבור בין המומחים לכדי משרד גדול אחד, יוצר ערך מוסף עצום ללקוחות.

"צוות מומחים של Wise כולל מומחים בעלי ניסיון מצטבר של עשרות שנים המביאים כל אחד בתחומו את ניסיונם המקצועי בנושאים פיננסיים מגוונים במסגרת עבודה עם הסקטור הפרטי, הציבורי, הבנקאי והמוסדי.

צוות המומחים של החברה היה שותף בליווי תהליכים כלכליים מהמשמעותיים ביותר במשק הישראלי בשנים האחרונות. על לקוחות Wise נמנים בין היתר, משרד הבטחון ורפאל מערכות לחימה – בסקטור הבטחוני, רכבת ישראל, חברת החשמל, ודואר ישראל בסקטור הציבורי, ובנק ישראל, ומשרד האוצר ומגוון של בנקים בסקטור הבנקאי והמוסדי.

היסוד של התוכניות השונות ב'אושר בכבוד', היא הזהירות המירבית בכספי ציבור המפקידים הן מבחינה פיננסית והן מבחינה הלכתית, כך שהכספים שמופקדים בגמ"ח מנוהלים באחריות ובמקצועיות, ויהיו נקיים מכל פגם וסרך איסור ריבית. במשך חודשים ארוכים ישבו ראשי הגמ"ח עם גדולי הפוסקים והמו"צים, מכל החוגים והעדות, על מנת שכל הפעילות הנעשית ע"י הגמ"ח תיעשה ללא כל חשש של איסורי תורה. הפיקוח ההלכתי על כל פעילות הגמ"ח נעשה ע"י חברי ועד ההלכה להשקעות וקרנות "גלאט הון" שע"י רבני בתי הדין בני ברק מיסודם של מרנן הגר"ש וואזנר והגר"נ קרליץ זצוק"ל, בראשות הגר"י לנדו והגר"נ פל ובהמלצתם הנלהבת של גדולי פוסקי ההלכה.

שטר 'זיכרון דברים המהודר' נוצר בעידודם של גדולי הפוסקים, ונערך ע"י רבני וועד ההלכה "גלאט הון". מטרת היוזמה היא למנוע חלילה מצב של איסור ריבית בנטילת הלוואה ע"י הזוג לצורך קיום ההתחייבות של ההורים ב'תנאים'. חשש זה קיים הן בנטילת משכנתא והן בנטילת הלוואה מהגמ"ח כאשר ההורים נהנים בעקיפין מהלוואה ששילמו עליה רבית, ובמשכנתא אף חמור יותר כידוע לכל העוסקים בהלכות ריבית.
בנוסף התחייבות דרך שטר 'זיכרון דברים המהודר' מאפשרת לתת את סכום ההתחייבות מכספי מעשר לכתחילה ולכל הדעות". השטר יופץ לכל דורש, המעוניין לקבלו מוזמן להתקשר לטלפון 02-620-10-71.

כחלק מהמהפכה הגדולה של גמ"ח עזר נישואין 'אושר בכבוד' לטובת רבבות משפחות בני תורה, הוחלט בהנהלת הגמ"ח על הנגשת המידע האישי לכל אחד מהמצטרפים למסלולים השונים של הגמ"ח. לאחרונה אף הושק באתר המאושר של הגמ"ח אזור אישי שיאפשר לכל אחד לעקוב אחר הפעילות האישית.

בכל רגע נתון יוכל כל אחד לעקוב אחר סכום ההפקדות החודשי והמצטבר שלו וכן לדעת מתי הוא יכול לקבל הלוואה, האם יש תשלום שלא עבר, כמה תכניות פתוחות יש לו וכדו'. "שקיפות  הינה אבן יסוד בפעילות של גמ"ח אושר בכבוד", אומרים בהנהלת הגמ"ח. הכניסה לאזור האישי נעשית באופן מאובטח באמצעות מספר זהות שלאחריו מקבלים קוד אימות לטלפון האישי, על מנת שכל אחד יוכל להתעדכן אך ורק במידע האישי הנוגע אליו.

"לאחרונה, כל המצטרפים החדשים למסלולי הגמ"ח, קיבלו בדואר גלויה עם הנתונים כולל הסבר מפורט כיצד עליהם להיכנס לאזור האישי. בנוסף, בהנהלת הגמ"ח עמלים בימים אלו על פיתוח אופציה טלפונית ולפיה ניתן יהיה לשמוע דרך הטלפון את מכלול המידע הנמצא באזור האישי של כל אחד ואחד מאלו שהצטרפו לגמ"ח.

בעקבות הצלחתו הרבה של הגמ"ח, ממשיכים להגיע למשרדינו פניות רבות מצד הורים המעוניינים להצטרף לגמ"ח. לבקשת רבים, התקיים בשבועות האחרונים קו פתוח בימי שלישי ורביעי ובו ניתנו תשובות לשאלות רבות לרבים שהתקשרו לקו הפתוח של גמ"ח "אושר בכבוד". במסגרת הקו הפתוח התעניינו רבים במסלולי ההצטרפות השונים בייחוד במסלול המשפחתי, המאפשר למשפחות ברוכות ילדים להצטרף לגמ"ח ולחסוך מידי חודש מאות שקלים מסכום ההפקדה החודשית.
אנחנו ממליצים לכל אחד לפני שהוא מצטרף שיברר היטב וישאל את כל השאלות. המטרה היא שכל משפחה שמצטרפת תדע שהיא עושה את הדבר הטוב ביותר למען הילדים שלהם.
כרגע זוהי מטרתו העיקרית של הגמ"ח לעשות כל מאמץ שנוכל לתת מענה לכל שאלה ביעילות ובמקצועיות לעזור ולהקל לכמה שיותר משפחות כדי שיזכו לשמחה שלימה באושר ובכבוד.

עוד שאלות? דברו איתנו:

פיקוח הלכתי:

ועד ההלכה שע"י דייני בתי הדין של הגר"נ קרליץ והגרי"ש ואזנר זצ"ל
חברי הוועד: רבי יעקב לנדו ורבי נעם פל שליט"א

פיקוח פיננסי ליווי משפטי:
חברת וויז מודל כלכלי

הרצוג פוקס נאמן עו"ד 

רואי חשבון מבקרים לשנת 2020

משרד סומך חייקין רו"ח